Blog

Fairtrade
... neznamená to jen zaplatit spravedlivou cenu, spíše jde o to dělat úplně jiný druh obchodu. Nechceme vydělávat za každou cenu, ale chceme pomáhat lidem v zemích, kde život není tak snadný a příjemný jako u nás. Jde o to dát lidem příležitost vybudovat udržitelnou ekonomiku.

 • Konkrétně pro nás Fair Trade znamená:

  žádná nucená práce
  žádné vykořisťování
  humánní pracovní doba, placené přesčasy
  zákaz diskriminace
  spravedlivé mzdy
  žádné metody trestu
  žádná vykořisťovatelská dětská práce


Materiál a kvalita

Materiál a kvalita

Alpaka vlna je považována za luxusní vlákno s jedinečnými vlastnostmi. Je pětkrát teplejší a lehčí než ovčí vlna, její kvalita překonává kašmír.

Další vlastností alpakové vlny je její schopnost absorbovat vlhkost - výrobky z vlny lamy Alpaka, si udržují svůj tvar a kvalitu po celá léta.

Vážíme si tradic, které k nám tyto oděvy přinesly. Naši řemeslníci zdědili pletařské dovednosti, které jim umožňují tkát originální, ale moderní a stylové oblečení.


Unikátní svetry zaujmou nejen barvou, ale i svým provedením

Unikátní svetry zaujmou nejen barvou, ale i svým provedením

Zářivé barvy

Krásné a zářivé barvy. Hezké vzory a originální vzory. Stane se vaším oblíbeným šatníkem. Dostanete komplimenty pokaždé, když ji budete nosit.

Pomáhat je dobré, nakupovat z třetího světa je lepší!

V souladu s tímto heslem jsme začali prodávat tyto ručně vyráběné výrobky v roce 2009 a od té doby se nám podařilo vybudovat síť výrobců, kteří vyrábějí "poctivě", tj. 100% za sociálně a eticky správných podmínek.


Šetrně k životnímu prostředí

Šetrně k životnímu prostředí

Chov alpak nevyžaduje vysoké množství vody a toto zvíře nezpůsobuje poškození prostředí, které obývá.
Alpaky se stříhají v nejteplejším období roku. Tímto způsobem mají dobré množství vlasů a vláken během nejdrsnějšího období roku; od května.
Alpakové vlákno nemá ve svém procesu téměř žádnou technologii. Je většinou ručně vyráběný, s minimálním využitím technologie a industrializace. Nepoužívají se žádné toxické nebo znečišťující produkty.