O nás

   Narodil jsem se v Peru a jako mladý se přestěhoval za lepším životem do České republiky. Po celou dobu, co zde žiji, si uvědomuji jaké bohatství Peru nabízí - velmi zajímavou kulturu a tradice ale také zajímavé produkty. Začal jsem prodávat peruánské výrobky na trzích. Nejprve bižuterii a pak výrobky z vlny lamy alpaka.  
   Provozuji internetový obchod, prodáváme výrobky z lamy alpaka - spolupracujeme s několika rodinami v Peru, které pro nás tyto výrobky s láskou vyrábějí. Pokud máte nějaké speciální přání nebo dotaz, pište prosím na adresu info@alpaka-inka.cz
  Mám to štěstí, že sdílím dva světy, takže se vám snažím dát to nejlepší z obou.Materiál a kvalita

Materiál a kvalita

Alpaka vlna je považována za luxusní vlákno s jedinečnými vlastnostmi. Je pětkrát teplejší a lehčí než ovčí vlna, její kvalita překonává kašmír.

Další vlastností alpakové vlny je její schopnost absorbovat vlhkost - výrobky z vlny lamy Alpaka, si udržují svůj tvar a kvalitu po celá léta.

Vážíme si tradic, které k nám tyto oděvy přinesly. Naši řemeslníci zdědili pletařské dovednosti, které jim umožňují tkát originální, ale moderní a stylové oblečení.


Šetrně k životnímu prostředí

Šetrně k životnímu prostředí

Chov alpak nevyžaduje vysoké množství vody a toto zvíře nezpůsobuje poškození prostředí, které obývá.
Alpaky se stříhají v nejteplejším období roku. Tímto způsobem mají dobré množství vlasů a vláken během nejdrsnějšího období roku; od května.
Alpakové vlákno nemá ve svém procesu téměř žádnou technologii. Je většinou ručně vyráběný, s minimálním využitím technologie a industrializace. Nepoužívají se žádné toxické nebo znečišťující produkty.


Unikátní svetry zaujmou nejen barvou, ale i svým provedením

Unikátní svetry zaujmou nejen barvou, ale i svým provedením

Zářivé barvy

Krásné a zářivé barvy. Hezké vzory a originální vzory. Stane se vaším oblíbeným šatníkem. Dostanete komplimenty pokaždé, když ji budete nosit.

Pomáhat je dobré, nakupovat z třetího světa je lepší!

V souladu s tímto heslem jsme začali prodávat tyto ručně vyráběné výrobky v roce 2009 a od té doby se nám podařilo vybudovat síť výrobců, kteří vyrábějí "poctivě", tj. 100% za sociálně a eticky správných podmínek.

Rádce

Správné měření velikosti

Správné měření velikosti

Abyste správně určila svoji velikost, měřte těsně u těla. Krejčovský metr nesmí tělo obepínat. Během měření byste na sobě měla mít pouze lehké oblečení, např. spodní prádlo, a stát rovně. Využijte pomoci druhého člověka, aby bylo měření přesnější.